20160315_094350Praktyka czyni mistrza! Wszyscy dobrze wiemy, że najlepiej zapamiętujemy rzeczy, których mogliśmy się nauczyć w praktyce. Chcą przybliżyć dzieciom zawód krawcowej zaprosiliśmy panią Tereskę – pracownika naszej placówki, która doskonale zna się na szyciu.

Pani Tereska przyniosła ze sobą dwie maszyny do szycia.  Opowiedziała nam co jest ważne podczas szycia, na co zwrócić uwagę, jak również zapoznała nas z dwoma typami maszyn. Po krótkim wstępie przeszliśmy do sedna sprawy, czyli do szycia! Pierwsza była oczywiście pani Tereska, a następnie nasze przedszkolaki. Każdy mógł usiąść za maszyną i spróbować jak to jest być krawcową. Radości z tych zajęć nie było końca. Co prawda do szycia pięknych kreacji jeszcze daleko, ale od czegoś trzeba zacząć. Pani Teresko bardzo dziękujemy za zajęcia i zapraszamy znowu!