10 maja uczniowie klasy III udali się z wizytą do szkoły specjalnej w Żorach. W zasadzie była to rewizyta, bo rok temu nasza klasa gościła w swoich progach kilkoro uczniów tejże placówki. Mieliśmy wtedy okazję do wzięcia udziału we wspólnych zajęciach.Tym razem podpatrzyliśmy jak wygląda szkoła naszych kolegów. Zaciekawiło nas wiele pracowni, w jakie jest ona wyposażona. Dzieci tam poznają świat za pomocą wielu zmysłów, stąd też taka ilość ciekawych pomieszczeń. Zaglądaliśmy do różnych sal lekcyjnych, gdzie odbywały się zajęcia. Klasy są mało liczne, a niektóre sale bardzo małe. Na pewno panuje tam bardzo przyjazna uczniom atmosfera. Czekała też na nas niespodzianka, którą było przedstawienie z okazji powitania wiosny z udziałem nauczycielek i uczniów. Po raz kolejny mieliśmy okazją podziwiać wspaniałą grę aktorską pań, ich stroje i rekwizyty. Wszystko to odbyło się dzięki uprzejmości pani Bernadety Staniek- mamy naszego klasowego kolegi- Franka. Serdecznie dziękujemy za te chwile i kolejną lekcję tolerancji.