Drugoklasiści odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Żorach, której przestrzeń przyciąga nowoczesnością i bogactwem możliwości. Dzieci miały okazję zwiedzić budynek biblioteki, poznać jego strukturę i rozkład pomieszczeń. Dowiedziały się również jak zostać czytelnikiem.

W czasie wizyty uczniowie brali udział w lekcji bibliotecznej pt. „Poranek wśród mumii” opartej na książce z serii Magiczny domek na drzewie, która otwiera bramę do niezwykłych przygód – trochę naukowych i trochę fantastycznych. Pani bibliotekarka zaproponowała dzieciom ciekawe zadania i zabawy.

Uczniowie kl. 2a skorzystali z sali kinowej i wzięli udział w projekcji filmu animowanego pt. Najnowsze przygody Mikołajka.

Dzieci miały również okazję, aby przejrzeć księgozbiór i skorzystać z atrakcji w dziale dla dzieci. Bardzo dziękujemy Pani bibliotekarce za poświęcony nam czas. 

Logo projektu - napisy niebiesko-pomarańczowe.