11 października obchodzimy XX Dzień Papieski. Tegoroczne obchody zbiegają się z dwiema ważnymi rocznicami: 100-leciem urodzin św. Jana Pawła II oraz 20-leciem działalności Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły z klas II-V, wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Litania do Świętego Jana Pawła II w twórczości plastycznej dzieci”. Hasłem przewodnim wytypowanym dla naszej szkoły było: „Święty Janie Pawle II – zakochany w krzyżu Chrystusa”.

Oto wyniki przeprowadzonego konkursu.

Kategoria klasy II – III:

miejsce 1 – Michelle Barciok kl. 3b

miejsce 2 – Łucja Przepióra kl. 2b

miejsce 3 – Krzysztof Giołbas kl. 3a

Wyróżnienie otrzymują: Szymon Mirek kl. 2a, Edyta Adynowska kl. 3a, Nina Michalak kl. 3a

Kategoria klasy IV-V:

miejsce 1 – Nataniel Misala kl. 5

miejsce 2 – Maja Zakłos kl. 4a

miejsce 3 – Emilia Leszner kl. 4b

Wyróżnienie otrzymuje: Julia Wójcik kl. 3a

 

Praca Michelle i Nataniela została przekazana do kolejnego etapu konkursu – etapu rejonowego, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.

Dziękuję wszystkim uczniom za wykonanie pięknych prac. Gratuluję zwycięzcom!!!!

katechetka Elżbieta Leszner