W dniach 20-23 maja klasy VI i VII pod opieką pań M. Ordon, K. Bazgier oraz J. Kołodziejczak wybrały się na trzydniową wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska, czyli Wrocławia.
Pierwszego dnia uczniowie podziwiali piękną Panoramę Racławicką, zwiedzali najciekawsze zakątki miasta, jadąc zabytkowym tramwajem oraz spacerowali po Jarmarku Świętojańskim na wrocławskim Rynku. Po pełnym atrakcji dniu udali się do hotelu na nocleg. Okazało się jednak, że niewielu z nich marzy o odpoczynku, niektórzy skupili się na robieniu żartów współlokatorom, inni zaś na „zwiedzaniu” pokoi i spotkaniach towarzyskich ;).

Drugi dzień przywitał wycieczkowiczów piękną, słoneczną pogodą. Po śniadaniu udali się do wrocławskiego ZOO, by zwiedzić m.in. Afrykarium, Akwarium, Krokodylarnię i inne ciekawe miejsca. Następnie spacerowali po Parku Szczytnickim, oglądając Halę Stulecia, Iglicę i Pergolę oraz Multimedialną Fontannę. Dzięki zainstalowanym w niej blisko 300 dyszom podziwiali wspaniałe wodne widowisko z towarzyszeniem muzyki. Po pokazie mogli nacieszyć oczy niespotykanymi okazami roślin w Ogrodzie Japońskim.
Ostatni dzień wycieczki podróżnicy z SP 6 spędzili w Hydropolis położonym w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000m2. Ekspozycja podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, interesującego ujęcia. Po tym wydarzeniu uczniowie odwiedzili jeszcze najstarszą część miasta- Ostrów Tumski z przepiękną, barokową archikatedrą oraz przespacerowali się uliczkami wrocławskiego rynku
w poszukiwaniu krasnali. Najbardziej spostrzegawczy znaleźli ich 80, za co otrzymali od pani pilot pamiątkowe magnesy.

Po południu przyszedł czas rozstania z pełnym uroku Wrocławiem i powrotu do domu…