Wrzesień i październik minął nam bardzo szybko. Misie rozwijały swoje umiejętności sensoryczne, plastyczno-techniczne, muzyczne, matematyczne, przyrodnicze, językowe, sportowe i wiele wiele innych. Odbywało się to w atmosferze uśmiechu oraz zabawy. Misie wykazały się ogromną cierpliwością podczas wykonywania doświadczeń oraz różnorodnych mas sensorycznych. Serdecznie zapraszamy do naszej galerii 🙂

Malowanie na mleku oraz marmurkowanie papieru z wykorzystaniem oleju.

Zabawy na świeżym powietrzu.

Zajęcia z języka angielskiego.

Zajęcia z rytmiki.

Praca przy stolikach z kartami pracy.

Tworzenie pisaku kinetycznego z mąki ziemniaczanej, pianki do golenia oraz płynu do mycia naczyń, a także zabawa gotowym piaskiem.

 

Powitanie Jesieni.

Prace plastyczne oraz techniczne.

Dzień Przedszkolaka świętowaliśmy sensorycznie.

Szycie maskotki sensorycznej oraz nauka przyszywania guzików.

Zajęcia z wf na małej i dużej sali gimnastycznej.

Święto Drzewa i nasze sensoryczne drzewo usypane z darów jesieni.

Masa dyniowa (dyniolina). Do jej powstania poprosiliśmy nasze Panie Kucharki, aby upiekły nam pocięte wcześniej kawałki dyni w piekarniku. Następnie dzieci wyciągały miąższ i blendowały go dodając mąkę ziemniaczaną. Wyłuskane pestki dyni również wykorzystaliśmy do kolejnej pracy 🙂

Poznajemy warzywa.

Odwiedzili nas również uczniowie Zespołu Szkół im. Karola Miarki w Żorach.

Świętowaliśmy Dzień Kucharki.

Wykonywaliśmy dynie z rosnącej masy.

Obserwowaliśmy częściowe zaćmienie Słońca.

Jedliśmy drugie śniadanie w towarzystwie koni.

Mieliśmy mały grupowy konkurs recytatorski.

W przedszkolu zawsze jest fajnie ale….

…ale zawsze najbardziej cieszą nas piątki!