12 października w naszej szkole mieliśmy wiele powodów do świętowania. W tym dniu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej połączony z Pasowaniem pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły oraz uroczystym otwarciem boiska szkolnego.

O godzinie 9.00 sala gimnastyczna zapełniła się uczniami w strojach galowych, nie zabrakło również rodziców pierwszoklasistów, obecne było grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły.

Odwiedzili nas też specjalni goście: Prezydent Miasta Żory p. Waldemar Socha, przedstawiciele Urzędu Miasta p. Jolanta Hrycak, p. Arkadiusz Kuś, Rady Dzielnicy Kleszczów p. Piotr Frysz, p. Małgorzata Celińska, proboszcz parafii w Kleszczowie ks. Józef Dombek, a także emerytowani nauczyciele naszej placówki.

Już na początku w podniosły nastrój – odśpiewaniem hymnu – wprowadził nas szkolny chór ,,Wesołe ludzie” prowadzony przez p. Andrzeja Marcinca.

Później swoim wspaniałym występem publiczność bawili pierwszoklasiści wraz z uczniami klasy 4 a i 4 b. Uczniowie klas pierwszych udowodnili, że gotowi są do złożenia aktu ślubowania. I choć początkowo wydawało się, że ze względu na zagubiony ołówek, pierwszoklasistów będzie pasował swoim dziobem bocian, szkolny chochlik został złapany, a ołówek odzyskany. W ten oto sposób nasi pierwszoklasiści pasowani byli przez samego Prezydenta p. Waldemara Sochę. Dyrektor Anna Ochojska-Nowak wręczała uczniom pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne.

Nasz szkolny Samorząd Uczniowski również spisał się na medal: przewodnicząca szkoły Klaudia Godziek oraz wiceprzewodniczący Bartek Charysz z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyli nauczycielom i pracownikom życzenia. Na sam koniec, kiedy chór ,,Wesołe ludzie” zaśpiewał piosenkę ,,Iść, ciągle iść w stronę słońca”, samorząd wręczył samodzielnie wykonane upominki pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom.

Dalsza część uroczystości miała miejsce na nowym boisku szkolnym. Gdy Prezydent odgwizdał uroczysty pierwszy gwizdek, uczniowie mieli okazję zmierzyć swoje siły w różnych konkurencjach sportowych.

Na brak emocji w tym dniu nikt nie mógł narzekać 🙂