IMG_20151027_100916W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty edukacyjne z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej. Zajęcia przeprowadziły wykwalifikowane asystentki stomatologiczne z Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji z Katowic. Podczas spotkania dzieci poznały zasady prawidłowego szczotkowania zębów i zdrowego odżywiania. Dzieci mogły poznać wyposażenie gabinetu stomatologicznego i zobaczyć jak wygląda leczenie chorego ząbka z perspektywy maskotki „Dinusia”.

Po prelekcji dzieci miały wykonany przegląd uzębienia, a za dzielność wszystkie przedszkolaki otrzymały naklejki i lusterka dentystyczne.  Za uczestnictwo w warsztatach nasze przedszkole otrzymały certyfikat „Akademii Zdrowego Uśmiechu”. Dzięki Pani Joannie Wikłacz, która zorganizowała całe warsztaty, każde dziecko będzie na pewno z uśmiechem odwiedzało gabinet stomatologiczny. Serdecznie dziękujemy Pani Asi!