zamek-w-toszku-wieza-za-26 czerwca uczniowie klas drugich, wraz z klasą pierwszą udali się do zamku w Toszku. Wycieczka okazała się trochę… straszna. Już na samym początku musieli okazać niezwykłą odwagę – trzeba było, w zupełnej ciemności, wejść po ruchomym mostku do podziemi zamku. W środku czekały na uczestników wycieczki kolejne „straszne” niespodzianki: lochy z więźniami, wędrująca po zamku Biała Dama… Wszystko, co uczniowie przeżyli i zobaczyli, mieli okazję utrwalić na warsztatach plastycznych, które miały miejsce w niecodziennej scenerii – jednej z potężnych sal zamku. Na koniec, po wszystkich ekscytujących atrakcjach, dzieci mogły odetchnąć na dziedzińcu zamku. Pogoda dopisała, więc dziedziniec zaroił się od rycerzy i księżniczek cieszących się z zielonej trawki i zakupionych pamiątek.