Dnia 9.10.2015r. podczas zajęć z wychowawcą poruszany został temat dopalaczy. Aby przybliżyć klasie niebezpieczeństwo związane z dopalaczami, cztery uczennice przygotowały najważniejsze informacje dotyczące dopalaczy oraz scenkę ukazującą, jak dopalacze mogą zniszczyć życie. Następnie zadały swoim kolegom i koleżankom 4 pytania, na które odpowiedzi trzeba było znaleźć w przedstawionej scence:

  1. Od czego zaczyna się branie dopalaczy?
  2. Czy handlarz zmieniając cenę dopalaczy potrafi zachęcić do ich zakupu?
  3. W jakim stopniu dopalacze potrafią uzależnić?
  4. Czy osoba po spożyciu dopalaczy jest agresywna?

Uczniowie zapisywali swoje odpowiedzi na karteczkach, po czym dziewczynki prowadzące lekcję odpowiadały, a każdy mógł sprawdzić, czy zapisał poprawną odpowiedź.

Kolejnym punktem zajęć było poinformowanie uczniów przez wychowawczynię klasy o zagrożeniach związanych z dopalaczami. Uczniowie zapoznali się też z numerami infolinii, na które można dzwonić w razie problemów. Każdy miał również szansę podzielić się wiadomościami na temat niebezpieczeństwa związanego z dopalaczami.