21 marca żegnać będziemy zimę, a witać się z wiosną. Tegorocznej zimie rodzice wraz z nauczycielami i uczniami  naszej „Szóstki”  powiedzieli „do widzenia” w Istebnej podczas ogólnoszkolnego kuligu, który odbył się 4 marca.

Tego dnia pogoda wyjątkowo dopisała.  Słońce towarzyszyło uczestnikom podczas przejazdu konnymi zaprzęgami doliną Olzy. Po przejażdżce w ORW Maria na uczestników czekał obiad. Po obiedzie przyszedł czas na atrakcje dla ducha. Dla każdej rodziny przygotowano los, pod którym skrywała się jakaś niespodzianka.  Potem nastał czas  sportowych rozgrywek. Rodzice, nauczyciele oraz dzieci chętnie podejmowali kolejne wyzwania. Było układanie zimowych puzzli, sportowa wersja popularnej gry „kółko – krzyżyk”, potyczki lingwistyczne, mistrzostwa w skakaniu na skakance itp. Na wspólnej zabawie czas szybko minął.
Ci, którym starczyło sił mogli wyczyniać krzesańce, hołubce i inne przytupy pod góralskie przyśpiewki i śpiewania, które zapewniła nam góralska kapela. Pozostali wykorzystywali ten czas na wspólne rozmowy czy zwiedzanie okolicy. Elementem kończącym wspólny pobyt było ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek.

Z tego miejsca składamy serdeczne podziękowania za pomoc przy organizacji tego przedsięwzięcia pani Irenie Śmietana oraz Małgorzacie Fira.

Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów, dzięki hojności których mogliśmy uatrakcyjnić formułę szkolnego kuligu o  nagrody. A są to :

– Agata Optyk

– Auto Stach

– Kino „Na Starówce”

– Lady FIT

– Miasteczko TwinPigs

– Miejski Ośrodek Kultury w Żorach

– Muzeum Ognia

– Park Wodny Aqarion

– Permetal

– Step Art – Studio Działań Artystycznych

– Studio Urody ROMA

– Sklep z herbatą

– Szkoła tańca Movimento

– Tedex Oil

– Twój Styl Agnieszka Sobik

 

Serdecznie dziękujemy!