Akcja przeprowadzona została w maju z okazji Światowego Dnia Ziemi. Organizując tydzień ekologiczny zwracano uwagę na potrzebę włączenia uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska, zachęcania ich do pogłębiania wiedzy na temat problemów ekologicznych, zdrowego odżywiania, oraz segregacji śmieci.

Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem. W poszczególnych dniach obowiązywał inny kolor ubioru, który obligował zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Poniedziałek- Dzień Natury (kolor zielony) w tym dniu odbył się konkurs ekologiczny dla klas 1-3. Uczniowie tworzyli również ciekawe hasła związane z segregacją śmieci.

Wtorek- Dzień Słońca (kolor żółty) w tym dniu odbyły się w klasach 1-3 i 4-7 wybory najsympatyczniejszego ucznia/uczennicy w klasie- wyniki zostały zaprezentowane na gazetce szkolnej. Uczennice z klasy 7 rozdawały w szkole przygotowane wcześniej plakietki z napisem ,,Uśmiechnij się”. W tym dniu odbyło się również spotkanie z p. higienistką dla klas 4-7. Dziewczyny z klasy 7 częstowały uczniów i nauczycieli owocami oraz warzywami. W sali przyrodniczej odbyły się doświadczenia chemiczne, przygotowane przez uczniów klasy 7- pod opieką p. Beaty Tomm-Koprowskiej.

Środa- Dzień Zdrowia (kolor pomarańczowy) w tym dniu uczniowie z najmłodszych klas uczestniczyli w spotkaniu z p. Anną Śmietaną. Pani Ania opowiadała dzieciom o zdrowym odżywianiu.

Czwartek- Dzień Ziemi (kolor brązowy) w tym dniu odbył się apel z okazji Światowego Dnia Ziemi. Uroczystość rozpoczęła się efektownym występem grupy pszczółek, które zaskoczyły publiczność, śpiewając piosenkę… będąc na rolkach/wrotkach. Uczennice śpiewały piosenkę ,,Pszczoły na wrotkach”- grupę przygotował p. Andrzej Marciniec. Następnie uczniowie z klasy 7 Klaudia Godziek i Bartosz Charysz rozpoczęli apel ważnymi informacjami na temat Dnia Ziemi, zachęcali uczniów do dbania o naszą planetę. Później uczniowie z klasy 1 b i 4 a prezentowali scenkę ekologiczną ,,Czysty las”. Następnie piosenkę pt. ,,Chwytam wiatr” zaśpiewały trzy dziewczyny: Nikola Dzięgielowska, Zuzanna Pergoł, Wiktoria Wyrobek. Piosenkę ekologiczną pięknie zaśpiewały również przedszkolaki.

Specjalnymi gośćmi podczas uroczystości byli:

p. Waldemar Partyka i p. Sebastian Walisko

Podczas uroczystości odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ,,Cuda z odpadów”:

w kategorii klas 1-3

1 miejsce zdobył Marcin Sobik z klasy 2

2 miejsce Aleksander Stencel z klasy 1 b

3 miejsce Emilia Grygier z klasy 1 b

w kategorii klas 4-7

1 miejsce zdobyli Zuzanna Wołoszczak i Stanisław Holona z klasy 5

2 miejsce zdobyła Natalia Kania z klasy 4 b

3 miejsce zdobyła Nikol Kokot z klasy 4 b

Na koniec odbył się profesjonalny pokaz mody ekologicznej.

1 miejsce zdobył Mateusz Rybka z klasy 4 b

2 miejsce zdobyły Wiktoria Wyrobek i Sandra Godziek z klasy 5

3 miejsce zdobyła Zuzanna Pergoł z klasy 5

Piątek- Dzień Czystości (kolor niebieski) w tym dniu wszyscy mogli podziwiać hasła nt. segregacji śmieci wymyślone przez uczniów klas 1-3, które zostały umieszczone na gazetce szkolnej. Na gazetce pojawiły się również wiersze o Ziemi, które przygotowali uczniowie klas 4-7.

W klasach uczniowie oglądali filmiki edukacyjne związane z dbaniem o planetę, oszczędzaniem energii i segregacją śmieci.

Dziękujemy sponsorom za piękne dyplomy i upominki dla uczniów:

Radzie Rodziców

Rodzicom klasy 1 b: p. Agnieszce Kubiczek oraz rodzicowi anonimowemu

Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Żorach

Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Żorach

 

Bardzo serdecznie dziękujemy, Aleksandra Machoczek i Dorota Smyk

Zapraszamy do galerii: