Nasza Szkoła przystąpiła do międzynarodowego projektu o nazwie „The Flat Stanley Project”.

Kim jest Stanley? Dlaczego jest Płaski?

Stanley Lambchop jest głównym bohaterem książek napisanych przez Jeffa Browna.

Był zwyczajnym chłopcem aż do chwili, gdy podczas snu spadła na niego tablica ogłoszeń wisząca w jego pokoju na ścianie i rozpłaszczyła go jak naleśnik. Stanley zauważył, że są z tego pewne korzyści, na przykład może on odwiedzić swoich znajomych podróżując w kopercie jak list, ponieważ jest płaski i potrafi schować się do koperty jak kartka papieru. Dzięki temu ma wiele przygód, które zostały opisane w kilku książeczkach. Stąd też pomysł na projekt, ponieważ podobiznę głównego bohatera można wysłać w kopercie w świat!

Projekt  polega na korespondencyjnej współpracy pomiędzy naszymi uczniami, a osobami z całego świata. Mogą to być zarówno uczniowie różnych szkół, ale też osoby prywatne, rodziny lub instytucje. Komunikacja oraz wymiana prowadzone są za pośrednictwem nauczyciela.

Udział w projekcie oznacza wykonanie postaci z papieru, nadanie imienia i wysłanie do swoich rówieśników z prośbą o opisanie jego życia. Dzieci, oczami wysłanego bohatera poznają świat, kulturę , tradycje i obyczaje państw na całym świecie.

Zgodnie z założeniami pomysłu,  uczniowie kilku klas przygotowali  własne „płaskie postaci”,  a inni opisali naszą szkołę, miasto, zainteresowania.

Wybrany w głosowaniu Stanley zostanie wysłany w swoją pierwszą podróż ze swoim dziennikiem z fotografiami i opisami naszej najbliższej okolicy i szkoły.

Nasz Stanley pojedzie do szkoły sportowej im. Dany i Emila Zatopkovych w Ostrawie w Czechach,  a my z  niecierpliwością oczekujemy wizyty Stanleya z Czech!