Dzień Ziemi jest corocznym świętem na cześć naszej planety i jej środowiska naturalnego. Celem święta jest promowanie postaw ekologicznych i wiedzy na temat natury i zagrożeń, z jakimi się ona zmaga. Dzień Ziemi odbywa się 22 kwietnia każdego roku.

Dzień Ziemi jest największym, bo świętowanym aż w 194 krajach wydarzeniem na świecie. Jest to święto na cześć planety Ziemia i jej środowiska naturalnego oraz okazja, by rozmawiać o ochronie natury i promować wiedzę na ten temat. W czasie Dnia Ziemi odbywają się liczne wydarzenia, mające na celu promowanie świadomości na temat takich niebezpieczeństw dla naszej planety jak zmiana klimatu, zanieczyszczenie wody i powietrza, wymieranie gatunków i inne.
Nasza szkoła również włączyła się bardzo aktywnie w to wydarzenie.
Klasy I-VI na lekcji oglądały filmy edukacyjne związane z ekologią, była również gra komputerowa o tematyce ekologicznej.
Na koniec uczniowie wraz z nauczycielami mieli za zadanie stworzyć ” stworka ” z surowców wtórnych.
W tym czasie klasy VII-VIII zaopatrzeni w worki i rękawice wyruszyli na teren Kleszczowa w celu posprzątania okolicy.

Zorganizowaliśmy też konkurs plastyczny „Jak zainwestować w naszą planetę”.
Prace konkursowe można zobaczyć w szkole na korytarzu przy pokoju nauczycielskim.

Wyniki konkursu- ” Śmieciaków”
Po przeliczeniu głosów , wygrały następujące klasy:
W kategorii klas I-III
I miejsce klasa 2A nr 15
II miejsce klasa 2B nr 14
III miejsce klasa 3A nr 12

W kategorii klas IV- VI
I miejsce klasa -V B nr 13
II miejsce klasa -VI A nr 9
III miejsce klasa – VA nr 1

Wyniki konkursu plastycznego w kategorii klas IV- VIII
I miejsce- Julia Antosiak -kl.4 B
II miejsce – Nathalia Mazurek – kl.8A
III miejsce – Aleksander Ślesiński – kl.5A

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM !

Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Dzielnicy Kleszczów za współpracę i za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.