Dzięki ciężkiej pracy naszych ósmoklasistów, wsparciu rodziców oraz pełnej zaangażowania postawie nauczycieli osiągnęliśmy wysokie wyniki edukacyjne w tegorocznym egzaminie ósmoklasisty.

Wyniki egzaminów były nam już znane końcem roku szkolnego. Analizując je wiedzieliśmy, że jesteśmy dużo powyżej średniej krajowej oraz wojewódzkiej:)

j. polski matematyka j. angielski
kraj 64% 45% 60%
woj. śląskie 64,12% 44,74% 60,23%
Miasto Żory 64,48% 44,82% 60,86%
SP-6 Żory 73,77% 63,31% 75,81%

Natomiast wyniki szkół w poszczególnych miastach mile nas zaskoczyły. Z przedmiotów takich jak matematyka i język polski zajęliśmy w naszym mieście I miejsce.
Z języka angielskiego uzyskaliśmy w Żorach II miejsce zaraz za Społeczną Szkołą Podstawową. Link do wyników http://www.oke.jaworzno.pl/www2/index.php/informacje-o-wynikach-egzaminów.

Gratulujemy naszym uczniom wyników, życzymy wielu sukcesów na kolejnym etapie edukacji. Niech osiągnięte przez Was wyniki przekują się w wiedzę i umiejętności abyście nadal pewnie i dogłębnie  zgłębiali otaczający nas świat.