O tym, że na rodziców z grupy Krasnoludków można zawsze liczyć, przekonaliśmy się już rok temu, kiedy ochoczo wzięli udział w przedstawieniu pt. „Rzepka”. Podobnie było w tym roku, kiedy pani Dorota zaproponowała wystawienie „Lokomotywy”. Pojawił się wtedy las rąk chętnych rodziców! I tak rozpoczęła się nasza wspólna przygoda z tym wierszem. Każda nasza próba przed występem to była istna burza mózgów, ale zawsze było wesoło i każde nasze spotkanie było miłym przeżyciem. Rodzice przeszukiwali internet i najbliższą okolicę w poszukiwaniu najlepszego stroju do swojej roli, a inni w tym czasie (pani Kasia) tworzyli dekorację, czyli lokomotywę i wagony (A tych wagonów jest ze czterdzieści:)). I w końcu nadszedł ten wyjątkowy dzień – dzień występu! Rodzice w gotowości, panie w napięciu – wszyscy czuliśmy tą adrenalinę i podekscytowanie. Sala gimnastyczna zapełniona przez najmłodszą widownię z przedszkola i ze szkoły dzielnie wyczekiwała pierwszych aktorów. I wraz z pierwszymi dźwiękami muzyki pojawiali się kolejno nasi aktorzy. W zależności od roli, wchodzili, wskakiwali i toczyli się z niezwykłym zaangażowaniem i poczuciem rytmu. Radość naszej widowni dodawała nam energii. Każde wejście naszych aktorów było gorąco witane i oklaskiwane. Kiedy lokomotywa miała już wszystkie wagony, ruszyła po całej sali, zabierając przy tym nasze kochane dzieci z przedszkola i ze szkoły. W rytm piosenki „Jedzie pociąg z daleka” pojechaliśmy wszyscy! A ponownie pojedziemy jeszcze przed wakacjami! Chyba nie tylko dzieci nie mogą się doczekać powtórki:)

 

 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy RODZICOM Z GRUPY KRASNOLUDKÓW za udział w przedstawieniu!