Pan Krzysztof Pławecki – autor książki pt. „Niekrólewska wyprawa” – spotkał się z uczniami klasy I a i II a, aby opowiedzieć młodym czytelnikom o sobie i swojej twórczości. Dzieci wykazały duże zainteresowanie treścią książki o królu Janie i tajemniczej księdze. Książka pana Pławeckiego jest o tyle wyjątkowa, że została napisana rytmicznym wierszem.

 

 

 

W czasie spotkania autor przeczytał dzieciom fragment opowiadania oraz zaprezentował ciekawe ilustracje, które zachęcają do czytania. Dzieci miały okazję pokolorować obrazek i wykazać się kreatywnością w tworzeniu ilustracji nawiązującej do treści książki. Pan Pławecki odpowiadał na liczne pytania, które zadawały dzieci a na zakończenie wpisywał imienne dedykacje do swoich książek. Zbiory naszej szkolnej biblioteki również zostały wzbogacone o twórczość pana Krzysztofa. Dziękujemy panu Pławeckiemu za poświęcony nam czas.