15 lutego chętni uczniowie spotykali się w czasie przerw, aby wysłuchać pięknych i poruszających tekstów dedykowanych na czas walentynek.

Uczniowie klas drugich poznali „Bajkę o Ciepłym i Puchatym”, dzięki której przypomnieli sobie, że warto obdarowywać innych miłymi słowami i dobrymi gestami. Mam nadzieję, że morał zawarty w bajce utkwi na długo w pamięci małego czytelnika: im więcej „Ciepłego i Puchatego” rozdamy innym, tym więcej dobrego do nas wróci.

Z kolei trzecioklasiści wysłuchali metafor nt. miłości i relacji międzyludzkich zawartych w książce obrazkowej Iwony Chmielewskiej pt. „Dwoje ludzi”. Wspólnie zinterpretowaliśmy pierwsze słowa, zawarte w książce:

„Gdy dwoje ludzi żyje razem,

to jest im łatwiej, bo są razem

i jest im trudniej, bo są razem.”

Dzieci doszły do ciekawych wniosków. Uczniowie docenili również piękne ilustracje, które okazały się pomocne w zrozumieniu tekstu.