W świetlicy miesiąc maj upłynął nam na rozgrywkach w Rummikuba. Kiedy tylko dowiedzieliśmy się o Miejskim Turnieju Rummikuba, który był zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach, zaczęliśmy intensywne przygotowania.

Gra Rummikub polega na pozbyciu się wszystkich kostek z liczbami, wykładając na stół serie lub grupy minimum 3-liczbowe. Najciekawszą możliwością jest ingerencja w już wyłożone na stole kostki, można je przesuwać i modyfikować.

Grupa chętnych wychowanków z zapałem trenowała swoje umiejętności, wykonując coraz bardziej skomplikowane manipulacje. W czasie świetlicowych eliminacji wyłoniliśmy dwie osoby, które reprezentowały naszą świetlicę w miejskim turnieju, były to Amelia Dzięgielowska i Aleksandra Widzińska.

31 maja bieżącego roku dziewczynki, choć nie zajęły żadnego z trzech pierwszych miejsc, godnie reprezentowały naszą szkołę jako najmłodsze uczestniczki miejskiego turnieju.

Uczennice, w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników, miały również czas na odrobinę szaleństwa.

Od turnieju upłynął już tydzień a nasi wychowankowie nie stracili motywacji do doskonalenia się w grze Rummikub. Dzieci połknęły bakcyla i gra nadal cieszy się dużym zainteresowaniem w czasie zajęć świetlicowych. Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji zagrać w Rummikuba, gorąco polecamy.