„Ja jestem chlebem życia. Kto do mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35).

 

21 listopada br. w salkach katechetycznych kościoła pw. św. Stanisława w Żorach odbył się rejonowy etap. Rejestracja uczestników rozpoczęła się o godzinie 9:00. Do eliminacji zgłosiło się 52 uczniów z różnych szkół należących do dekanatu żorskiego i suszeckiego. Wśród nich było dwóch naszych uczniów z klasy 7a: Filip Smolarczyk i Mateusz Dziedzic.

Tegorocznym organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 15. Wszystkich zebranych przywitała pani dyrektor Jolanta Malczewska, a także ksiądz dziekan Krzysztof Lala i pani metodyk Mariola Karwot.

Uczniowie rozwiązywali test wiedzy z Ewangelii wg. św. Jana. Po zakończonym teście na każdego uczestnika czekał słodki poczęstunek, pyszne pączki oraz sok. Czas oczekiwania na wyniki konkursu urozmaicony był rożnymi grami o tematyce religijnej.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz specjalny kalendarz, wydany z okazji zbliżającej się setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Dziękujemy Filipowi i Mateuszowi za przygotowanie się do kolejnego etapu konkursu i godne reprezentowanie naszej szkoły w eliminacjach.

 

Elżbieta Leszner