2 stycznia uczniowie ZSP-6 udali się na wycieczkę do Radia eM w Katowicach.

W studiu nagrań powstały pastorałki zaśpiewane przez następujących uczniów:

z klasy 2 b Milena Pałyga

z klasy 4 Maksymilian Leszner

z klasy 5 a Eliza Dźwigoł, Milena Dźwigoł, Oliwia Gajer, Zuzanna Stawska

z klasy 5 b Natalia Furmańczyk, Natalia Kania, Ewa Słodczyk, Alicja Sojka, Nadia Solon

z klasy 6 Sandra Godziek, Zuzanna Pergoł, Wiktoria Wyrobek

Uczniowie śpiewali następujące pastorałki : ,,Skrzypi wóz”, ,,Bóg się narodził”, ,,Od serca do ucha”.

Poznali również z bliska urządzenia, które powodują, że to co mówione/śpiewane w studiu radiowym możemy usłyszeć w domu. Doświadczyli sztuki rejestrowania dźwięku w studio, a także poznali sposoby obróbki nagranego głosu.

Inspirujący kontakt z pracownikami radia rozbudził w uczniach zainteresowanie bardzo ciekawą pracą, a także zachęcił do dalszego rozwijania zdolności muzycznych.

Z nie mniejszym zaciekawieniem wsłuchiwali się w pracę powstającą w studio opiekunowie grupy :

pan Andrzej Marciniec, sterujący głosami grupy młodszej i dbający o szczegóły artykulacyjne kwartetu klasy szóstej, a także

pani Aleksandra Machoczek, uważnie utrwalająca wszystko w aparacie fotograficznym, dająca otuchy najmłodszej uczennicy.

Wycieczka do Radia eM okazała się wspaniałą i niezapomnianą przygodą.