W październiku część uczniów i nauczycieli naszej szkoły brała udział w akcji „Przerwa na czytanie” realizowanej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W akcji wzięły udział 192 osoby.

W czasie przerw międzylekcyjnych chętni uczniowie, w poszczególnych oddziałach, czytali na głos ulubione książki swoim kolegom i koleżankom. Wśród wybieranych przez wychowanków pozycji znalazły się m.in. następujące tytuły:

  • Zezia, Giler i Oczak Agnieszki Chylińskiej,
  • Zbawcy książek Agnieszki Stelmaszyk,
  • Banda Czarnej Frotté. Skarpetki powracają! Justyny Bednarek,
  • Dywizjon 303  Arkadego Fiedlera,
  • Baśniobór Brandona Mulla,
  • Komnata szeptów (cykl Kroniki Archeo) Agnieszki Stelmaszyk,
  • Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow.  Jessiki Townsend,
  • Hobbit, czyli tam i z powrotem J.R.R. Tolkiena,
  • Dziesięć tysięcy drzwi Alix E. Harrow,
  • Widzenie (cykl Wojownicy) Erin Hunter.

Pojawiły się również książki poświęcone idolom dzieci, m.in. o piłkarzach i Robercie Kubicy.

Mam nadzieję, że rekomendacje książek dokonane przez rówieśników, w ramach akcji, pozytywnie wpłyną na czytelnictwo wśród naszych uczniów. Uczniowie klasy VIA tak „wkręcili się” w czytanie w czasie przerw, że postanowili kontynuować akcję dłużej niż zakłada regulamin.