Dnia 11.10.2019 w naszym przedszkolu miały zajęcia bardzo ciekawe warsztaty z udzielania pierwszej pomocy.

We wszystkich grupach pani Ratownik przeprowadziła bardzo pouczające zajęcia. Na początku zajęć wszystkim dzieciom zostały przypomniane numery alarmowe, zasady prawidłowego wzywania pomocy oraz poznały wyposażenie torby ratownika. Następnie dzieci przystąpiły do zadań praktycznych, gdzie uczyły się opatrywać rany, układać poszkodowanego w pozycję boczną oraz uczyły się masażu serca. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i z niezwykłym zaangażowaniem słuchały wszystkich wskazówek pani Ratownik. Po skończonych zajęciach wszystkie dzieci otrzymały Dyplomy Małego Ratownika i mogły poznać maskotkę Misia – Ratownika z którą można było się przytulić i zrobić zdjęcie. Całe warsztaty były przeprowadzone na naprawdę wysokim poziomie, a dzieciom bardzo się podobały.

Koszt warsztatów dla całego przedszkola pokryła Rada Rodziców ze składek. BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!