IMG_20151020_101310W zeszłym tygodniu nasze przedszkole odwiedziło dwóch panów policjantów z drogówki. Odbyła się pogadanka dla wszystkich przedszkolaków na temat bezpieczeństwa na drodze.

Podopieczni przedszkola poznali strój i wyposażenie policjanta, który kieruje ruchem i dba o nasze bezpieczeństwo. Dowiedzieliśmy się również, jak i gdzie bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i jak bezpiecznie podróżować samochodem. Dzieci mogły również zobaczyć tarczę do zatrzymywania kierowców tzw. „lizak” i przymierzyć policyjną czapkę. Starsze dzieci miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze i wyposażenie samochodu policyjnego. Wizyta policjantów była dla dzieci bardzo pouczającym i atrakcyjnym wydarzeniem.