„Pola Nadziei” to kampania, której symbolem jest żonkil– żółty kwiat nadziei,

który jest wyrazem solidarności z chorymi na raka.

Od poniedziałku w Naszej Szkole rusza kampania ,,Pola Nadziei”. Każdy z Was, Rodzic, uczeń, nauczyciel będzie mógł wspomóc Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach zakupując za 2 zł. żonkil ozdobiony przez uczniów klas I-III i zasadzić go w swoim ogródku.  Zachęcamy do zakupu.

 

   POLA NADZIEI
Kampania „Pola Nadziei” odbywa się każdego roku w dwóch częściach: jesienią sadzimy cebulki żonkili – to one właśnie tworzą Pola Nadziei, a wiosną, gdy zaczynają kwitnąć, rozpoczyna się druga część akcji, która obejmuje m.in. kwesty na rzecz osób chorych na raka.

Pomysł zasadzenia żonkilowych „Pól Nadziei” narodził się w Edynburgu wśród członków brytyjskiej organizacji Maria Curie Cancer Care. W Polsce został on zainicjowany w 1997 roku przez krakowskie Hospicjum św. Łazarza, z czasem do akcji włączyły się inne hospicja – w tym również Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II” w Żorach.

Żonkilowe pola mają przypomnieć, że życie ziemskie tych chorych – choć już krótkie – jest życiem w pełni, tak jak każdego innego. To nadzieja, że zarówno chorzy, jak i my, potrafimy to dostrzec i zrozumieć. Nadzieja na to, że w tych trudnych chwilach życia chorzy nie będą sami. Taki jest cel przyświecający powstającym na całym świecie hospicjom. Dostrzec wartość życia ludzkiego w każdym, szczególnie w chorych zbliżających się do kresu swych dni.