Grupa naszych maluszków – Motylków przystąpiła do cyklu zajęć pt. „Kolorowa jesień w przedszkolu”. Celem projektu była integracja grupy, wzmocnienie przynależności do niej, utrwalenie kolorów i oczywiście dobra zabawa podczas jesiennej szarugi za oknem. Pierwszym kolorem, który był tematem przewodnim zajęć był CZERWONY. Zadaniem dzieci było przyjście do przedszkola ubranym w odzież z elementami danego koloru. I tak, pierwszy dzień zajęć przypadł na święto niepodległości. W barwach narodowych uczestniczyliśmy w akademii z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości, następnie chwilę się pobawiliśmy i świętowaliśmy z Julią i Karolinką, które obchodził wtedy swoje urodziny.

Kolejnym kolorem przewodnim był NIEBIESKI. Podczas zajęć szukaliśmy przedmiotów z kolorem niebieskim, poznaliśmy rodzaje chmur, wykonaliśmy doświadczenie z piankową chmurką – zobaczyliśmy jak niebieski kolor przenika przez piankę i jak miesza się z wodą, sprawdzaliśmy które przedmioty są ciężkie, a które lekkie i które toną, a które pływają. I byliśmy na sali gimnastycznej trochę się poruszać:)

Kolejnym kolorem zajęć był kolor żółty. Na tych zajęciach nasze zmysły miała ucztę – poznawaliśmy po zapachu i smaku żółte, znane nam owoce.

Ostatnim kolorem w naszym cyklu zajęć był zielony. Na tych zajęciach znasz zmysł dotyku miał okazję poznać różne faktury i pobawić się zieloną masą sensoryczną zrobioną z mąki i mydła. Dzień zielony wypadł na Barbórkę i dlatego na głowach naszych przedszkolaków znalazło się górnicze czako. Zielony, smaczny owoc też się znalazł na naszych zajęciach.

Rodzicom z grupy Motylków bardzo serdecznie dziękujemy za włączenie się w projekt i stosowanie się do jego wytycznych!