Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki. Tradycyjnie zanim pierwszoklasiści mogli wypożyczyć swoją pierwszą książeczkę – musieli złożyć przyrzeczenie, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

W czasie pierwszego spotkania w bibliotece pierwszakom towarzyszyły ich starsze koleżanki z klasy VI B, które wprowadziły uczniów klas pierwszych w świat książek inscenizacją pt. „Mole książkowe”. W czasie przedstawienia pierwszoklasiści nie byli tylko biernymi odbiorcami – musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę. Na koniec spotkania młodzi czytelnicy poznali i utrwalili zasady zachowania się w bibliotece biorąc aktywny udział w zabawie dydaktycznej.

Mam nadzieję, że biblioteka będzie kojarzyła się pierwszoklasistom z miejscem, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.