Październik dla Zajączków był miesiącem pełnym wrażeń. Odbyło się mnóstwo ciekawych zajęć i warsztatów.  Bardzo ciekawe i pouczające były zajęcia zorganizowane przez młodzież z ZS nr 1 im. Karola Miarki w Żorach, pod opieką P. Lucyny Wyszyńskiej. Poprzez zajęcia pt. „Smok czy smog?” dzieci dowiedziały się co to smog oraz jak można z nim walczyć. Z tego miejsca jeszcze raz serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i włożone serce w edukację najmłodszych.

 

 

 

Słoneczna pogoda skłaniała nas do licznych wyjść na plac zabaw, spacerów i zajęć na świeżym powietrzu. Między innymi na Śmieszku udało nam się zapoznać z liczbą 1. Później był czas na zabawę, grę w piłkę i istne harcowanie w przyrodzie. Ps. Teraz Drodzy Rodzice wiecie, dlaczego nierzadko mamy takie brudne spodnie i buty. Prosimy… wybaczcie bo bardzo to lubimy. 😉

 

 

W październiku poczuliśmy także nutkę rywalizacji podczas Olimpiady o Zdrowiu, w której wzięliśmy udział razem z Grupą Krasnoludków z naszego przedszkola. Olimpiada odbyła się na boisku szkolnym. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy plakaty i hasła prozdrowotne a po ich prezentacji wzięliśmy udział w konkurencjach sportowych. W nagrodę wszystkie dzieci otrzymały pochwałę, brawa i drobne upominki.

 

 

Nasza grupa wzięła także udział w Warsztatach Ratowniczych „Miś”, podczas których dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy i właściwego reagowania w przypadku wystąpienia zagrożenia. Po zajęciach dzieci otrzymały dyplomy oraz mogły przybić piątkę lub przytulić się do Misia – Ratownika.

 

 

Ufff…. jak widać każdy nasz dzień jest bardzo aktywny. Od zabawy przez zajęcia programowe, rytmikę, angielski, próby do pasowania i pobyt na powietrzu. Nie ma co, bycie Starszakiem bywa czasem wyczerpujące. 😉

Ps. Dziękujemy P. Wioli za udostępnienie do zajęć swoich skarbów z przeszłości!