ISLMOd 1999 roku na całym świecie październik jest obchodzony jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Jego celem jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W bieżącym roku przewodnie hasło święta brzmi: „Książka to dopiero początek”.

Zobacz, jak włączyć się w świętowanie…

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursach:
Najpiękniejsza zakładka do książki – konkurs plastyczny dla klas I-VI.
Każdy uczestnik składa w bibliotece do 28 października br. jedną pracę wykonaną samodzielnie dowolną techniką.
________________________________________
Moja ulubiona książkowa postać – konkurs dla klas I-VI. Każdy uczestnik składa w bibliotece do 28 października br. ozdobioną ilustracją kartę wykonaną wg wzoru.

karta-encyklopedii-2016
______________________________________
Konkurs plastyczny – konkurs dla klas I- VI. Każdy uczestnik przygotowuje plakat pod tytułem „Moja rodzina i książki”. Zapisuje na nim tytuły ulubionych książek swoich rodziców, dziadków czy rodzeństwa oraz opinie na temat wymienionych lektur. Ozdabia plakat rysunkami lub zdjęciami okładek książek. Uczestnicy konkursu przynoszą prace do biblioteki szkolnej do 21 października br.
________________________________________
Konkurs pięknego pisania, II edycja – dla klas IV- VI. Zapisy trwają do 21 października br. w bibliotece. Konkurs odbędzie się 24 października br. o godz. 13.40 w sali nr 6.

_______________________________________
Dlaczego warto czytać? – konkurs dla klas IV- VI- krótki filmik nagrany telefonem komórkowym zachęcający do czytania książek. Uczestnicy konkursu przynoszą nagranie na nośniku do biblioteki szkolnej do 24 października br.