Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych.

W czasie tegorocznego spotkania pierwszoklasiści poznali bohaterów publikacji pt. „Dydko i książka”, czyli tytułowego Dydka i Majkę. Ci bohaterowie wprowadzili uczniów w świat książek. Dzieci dowiedziały się, jak zostać wzorowymi czytelnikami.

Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą szanowali książki i sumiennie wypełniali obowiązki czytelnika. Jednak zanim to nastąpiło musieli wykonać różne zadania: rozwiązywali krzyżówkę, układali obrazki z pociętych części i podawali tytuły baśni, do których nawiązywały te ilustracje. Wykonali również zakładki do książek. W czasie zabawy dydaktycznej utrwaliły zasady właściwego zachowania się w bibliotece. Uczniowie z przygotowanymi zadaniami poradzili sobie celująco.

Na zakończenie każdy czytelnik otrzymał książkę pt. „Pierwsze abecadło”, która jest zbiorem wierszy i opowiadań najwybitniejszych polskich twórców książek dla dzieci. Wyprawka Czytelnicza została przygotowana przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, aby zachęcić do czytania książek najmłodszych wychowanków szkoły podstawowej. 

Zapraszam do galerii zdjęć.