Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika

6 lutego br. okazał się dla uczniów I klasy ważnym dniem, w którym odbyła się długo oczekiwana przez nich uroczystość przyjęcia w poczet czytelników szkolnej biblioteki.

Członkinie Koła Przyjaciół Biblioteki przedstawiły inscenizację pt. „W świecie moli książkowych”. Dzięki niej pierwszoklasiści nauczyli się korzystać z księgozbioru, poznali prośby książki, a także mogli się wykazać wiedzą o postaciach ze znanych im lektur. Następnie pani bibliotekarka podchodziła kolejno do uczniów i dotykając ich ramienia encyklopedią, pasowała na czytelników.
Na zakończenie spotkania nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książek wykonane własnoręcznie przez członkinie Koła Przyjaciół Biblioteki oraz pamiątkowe dyplomy.

Zapraszamy do Galerii.

Scroll Up