Pasowanie na czytelnika

6 lutego br. okazał się dla uczniów I klasy ważnym dniem, w którym odbyła się długo oczekiwana przez nich uroczystość przyjęcia w poczet czytelników szkolnej biblioteki.

Członkinie Koła Przyjaciół Biblioteki przedstawiły inscenizację pt. „W świecie moli książkowych”. Dzięki niej pierwszoklasiści nauczyli się korzystać z księgozbioru, poznali prośby książki, a także mogli się wykazać wiedzą o postaciach ze znanych im lektur. Następnie pani bibliotekarka podchodziła kolejno do uczniów i dotykając ich ramienia encyklopedią, pasowała na czytelników.
Na zakończenie spotkania nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książek wykonane własnoręcznie przez członkinie Koła Przyjaciół Biblioteki oraz pamiątkowe dyplomy.

Zapraszamy do Galerii.