Drodzy Rodzice i Uczniowie klas IV – VIII, poniżej podaję najważniejsze informacje dotyczące powrotu uczniów do szkoły oraz organizacji nauczania hybrydowego. Proszę o wnikliwe zapoznanie się.

Nauczanie hybrydowe w dniach 17 – 28 maja 2021r. Uczniowie klas IV – VIII przychodzą do szkoły zgodnie z obowiązującym planem (nauka stacjonarna):

Dni tygodnia Klasy uczęszczające stacjonarnie
PN.   17.05.2021 4a 4b 5 chętni uczniowie klasy  8
WT.  18.052021 6a 6b 7a chętni uczniowie klasy 8
ŚR.   19.05.2021 7b 4a 4b chętni uczniowie klasy 8
CZ.   20.05.2021 5 6a 6b chętni uczniowie klasy 8
PT.   21.05.2021 7a 7b 4a chętni uczniowie klasy 8
PN.  24.05.2021 4b 5 6a 8
PT.   28.05.2021 6b 7a 7b 8

W pozostałe dni uczniowie uczą się zdalnie.

Dni 25-26-27 maja 2021 są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych ze względu na egzaminy ósmoklasistów. Uczniowie w te dni nie przychodzą do szkoły i nie odbywa się nauczanie zdalne.

Od dnia 31 maja uczniowie wszystkich klas planowo rozpoczynają naukę stacjonarna w szkole.

W przypadku uczniów klasy VIII nauka stacjonarna zaplanowana jest na tydzień egzaminacyjny. W poniedziałek 24.05.2021 zmieniony będzie dla uczniów plan lekcji tak, abyście mieli możliwość spotkania się z nauczycielami przygotowującymi Was do egzaminu (j. polski, matematyka, j. angielski). W ten dzień zapoznamy Was i przypomnimy Wam procedury egzaminacyjne, omówimy wszelkie wątpliwości, będzie czas na porozmawianie, być może ostatnie powtórzenie i motywację:)

Dla chętnych uczniów klasy VIII w tygodniu poprzedzającym egzamin prowadzone będą zajęcia stacjonarne z przedmiotów tj. matematyka, j.polski, j.angielski. W przypadku dojścia/dojazdu i powrotu uczniów do i ze szkoły, uczniowie będą mięli usprawiedliwione nieobecności/spóźnienia z „przyczyn szkolnych”. Zatem zachęcam uczniów do skorzystania z tej możliwości. Jestem przekonana, że z lekcji stacjonarnej jesteście w stanie „wyciągnąć” dużo więcej. Dla uczniów, którzy nie zdecydują się przyjść oczywiście nauka zdalna będzie prowadzona zgodnie z planem.

WAŻNE!

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie, w dniu wczorajszym odbyła się rada pedagogiczna, na której wypracowaliśmy wspólne stanowisko dotyczące Waszego powrotu do szkół, również w kontekście sprawdzianów, kartkówek, sprawdzania zeszytów oraz zeszytów ćwiczeń. Wzięliśmy pod uwagę wszystkie Wasze obawy, przedyskutowaliśmy wątpliwości nauczycieli w kontekście dalszego planowania nauki i wypracowaliśmy kompromis. Wszelkie rozwiązania przedstawią Wam nauczyciele przedmiotów i wychowawcy.

Ze swojej strony jako dyrektora mogą się cieszyć i być dumną, że macie rozważnych, otwartych i odpowiedzialnych nauczycieli, którzy na pierwszym miejscu stawiają dobro ucznia.

W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do Państwa i Waszej drodzy uczniowie dyspozycji.

Anna Ochojska-Nowak