Obchody Dni Zdrowia

W dniach od 7 do 12 kwietnia w naszej szkole odbyły się po raz kolejny obchody Dni Zdrowia. W tym roku zainaugurowała je akademia, na którą zaproszone zostały osoby pracujące w służbie zdrowia, związane z naszą społecznością szkolną. Cieszymy się, że zaproszenie przyjęli: p. W. Świaczny, p. B. Staniek, p. I. Błaszczyk, p. P .Kołodziejski, p. D. i T. Porwolik, p. A. Grys, p. K. Wołoszczak, p. D. Strzeżyk, p. I. Kurpanik, którym dziękujemy za przybycie!

W odpowiedni klimat wprowadzili nas uczniowie klasy I i II, przypominając nam o ważności postaw prozdrowotnych oraz o szkodliwości hałasu, jedzenia brudnych owoców, czy braku dbałości o higienę jamy ustnej. Atrakcją był też monolog w gwarze śląskiej, który przedstawiła uczennica klasy IV Wiktoria Wyrobek, zwyciężczyni konkursu gwary śląskiej.

W pozostałe dni uczniowie mieli okazję wziąć udział w kursie udzielania pierwszej pomocy, który przeprowadziły druhny Dominika i Iza z I ŚDH „Wigry”. Na zajęciach z wychowawcą każda klasa realizowała projekt „Porcja pozytywnej energii”. Korzystając z chwili słonecznej aury wszyscy mogliśmy zjeść w plenerze „Śniadanie na trawie”, które poprzedzone było zaprezentowaniem ułożonych przez poszczególne klasy rymowanek na temat zdrowego żywienia. Składamy podziękowania Radzie Rodziców za zasponsorowanie produktów niezbędnych do przeprowadzenia tej akcji.

 

Scroll Up