W dniach od 7 do 12 kwietnia w naszej szkole odbyły się po raz kolejny obchody Dni Zdrowia. W tym roku zainaugurowała je akademia, na którą zaproszone zostały osoby pracujące w służbie zdrowia, związane z naszą społecznością szkolną. Cieszymy się, że zaproszenie przyjęli: p. W. Świaczny, p. B. Staniek, p. I. Błaszczyk, p. P .Kołodziejski, p. D. i T. Porwolik, p. A. Grys, p. K. Wołoszczak, p. D. Strzeżyk, p. I. Kurpanik, którym dziękujemy za przybycie!

W odpowiedni klimat wprowadzili nas uczniowie klasy I i II, przypominając nam o ważności postaw prozdrowotnych oraz o szkodliwości hałasu, jedzenia brudnych owoców, czy braku dbałości o higienę jamy ustnej. Atrakcją był też monolog w gwarze śląskiej, który przedstawiła uczennica klasy IV Wiktoria Wyrobek, zwyciężczyni konkursu gwary śląskiej.

W pozostałe dni uczniowie mieli okazję wziąć udział w kursie udzielania pierwszej pomocy, który przeprowadziły druhny Dominika i Iza z I ŚDH „Wigry”. Na zajęciach z wychowawcą każda klasa realizowała projekt „Porcja pozytywnej energii”. Korzystając z chwili słonecznej aury wszyscy mogliśmy zjeść w plenerze „Śniadanie na trawie”, które poprzedzone było zaprezentowaniem ułożonych przez poszczególne klasy rymowanek na temat zdrowego żywienia. Składamy podziękowania Radzie Rodziców za zasponsorowanie produktów niezbędnych do przeprowadzenia tej akcji.