Późnym popołudniem, we wtorek 25 października w bibliotece z inicjatywy dwóch uczennic piątej klasy, Poli i Zosi, zgromadzili się wielbiciele przygód Harrego Pottera.

Po przydziale do odpowiednich domów i otrzymaniu magicznej różdżki, uczestnicy zaprezentowali swoje stroje. Następnie musieli przejść egzamin, zjadając bez użycia rąk zawieszony na sznurku chrupki krążek. Nie mogło oczywiście zabraknąć rywalizacji między domami w postaci quizu. Czas wypełniły również zabawy „Czekolada” i „Ściemniacz”. Dodatkową atrakcję stanowił wspaniały poczęstunek- magiczny poncz, zaczarowane babeczki oraz czekoladowe żaby! Specjalne podziękowania należą się Rodzicom, którzy przygotowali mnóstwo smakołyków, a p. A. Chmielewskiej i p. B. Kostce dodatkowo za pomoc w opiece nad uczestnikami i przygotowaniu sali przed imprezą oraz po niej.