W sieci również obowiązują nas określone zwyczaje, mam tutaj na myśli: dobre maniery i kulturę osobistą, które wpływają na nasz wizerunek.

 

 

Netykieta to zbiór zasad dotyczących właściwego zachowania się internecie. Tak jak zmienia się przestrzeń internetowa, tak też zmieniają się zasady i pojawiają się nowe wskazania. Netykieta podpowiada nam, jakie formy zachowań są dopuszczalne, a jakie zakazane. Nieprzestrzeganie tych zasad może prowadzić do określonych konsekwencji.

Sprawdź czy znasz podstawowe zasady netykiety. Wejdź poprzez link LEARNINGAPPS podany niżej na aplikację i wykonaj zadanie. Zastanów się czy podane zdania są prawdziwe czy fałszywe i uporządkuj je. Nie zapomnij sprawdzić czy dobrze zrobiłeś zadanie. Błędnie przyporządkowane „kafelki ze zdaniami” wyświetlą się na czerwono.

Link do zadania: https://learningapps.org/display?v=p7h3cxm3a20