„Misie” na Komendzie Miejskiej Policji w Żorach

Dnia 20.10. 17r. przedszkolaki z grupy „Misie” odwiedziły Komendę Miejską Policji w Żorach. Celem wycieczki było poznanie pracy policjantów. Wizyta rozpoczęła się przywitaniem nas przez asp. sztab. Kamilę Siedlarz, która zaprosiła nas do sali szkoleń. Dzieci zobaczyły film ze „SpongeBobem” o tematyce bezpiecznego poruszania się po drodze oraz poruszania się pojazdami lokomocji. Zdobytą wiedzę dzieci utrwaliły rozwiązując bezbłędnie test ze „SpongeBobem”.

Pani Kamila zaprezentowała również dzieciom strój policjanta i jego gadżety. Największą atrakcją dla dzieci było zwiedzanie celi więziennej oraz odbicie swoich linii papilarnych.
Wycieczka  wzbogaciła wiedzę dzieci na temat bezpiecznego poruszania się oraz przyniosła wiele radości.