Pluszowe misie to najlepsi przyjaciele dzieci, pocieszyciele w trudnych chwilach i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Wnoszą do życia najmłodszych dużo ciepła, radości i opiekuńczości. Misie są również bohaterami niezliczonej ilości książek i filmów dla dzieci. Światowy Dzień Pluszowego Misia, obchodzony 25 listopada, jest doskonałą okazją, aby poświęcić trochę czasu książkom, których bohaterami są właśnie misie. 

Uczniowie klas pierwszych brali udział w zajęciach, w czasie których zobaczyli krótki film przedstawiający historię pluszowego misia oraz prezentację multimedialną poświęconą najbardziej znanym i lubianym misiom. Dzieci chętnie dzieliły się wiadomościami o swoich ulubieńcach. Pierwszoklasiści oglądali również książki, których bohaterami są misie i z zadowoleniem przystąpili do kolorowania obrazków przedstawiających bohatera dnia. Następnie miały okazję poznać nowe technologie i przy użyciu specjalnej aplikacji pokolorowane przez dzieci elementy zmieniły się w trójwymiarowy, poruszający się obiekt.   

 

Naszym pierwszoklasistom, tego dnia podczas lekcji i wspólnej zabawy, towarzyszyły kolorowe, puchate, małe i całkiem duże misie. Właśnie z tej okazji wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.