ISLMOd 1999 roku na całym świecie październik jest obchodzony jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Jego celem jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W bieżącym roku przewodnie hasło święta brzmi: „Biblioteki szkolne rządzą”.

Zobacz, jak włączyć się w świętowanie…

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursach:

 • Biblioteka moich marzeń– konkurs plastyczny dla klas I-III
  Każdy uczestnik składa w bibliotece do 28 października br. jedną pracę wykonaną samodzielnie dowolną techniką (format A4).


 • Biblioteczne wyliczanki- rymowanki– konkurs literacki dla klas I- III
  Każdy uczestnik składa w bibliotece do 23 października br. ozdobioną ilustracją wyliczankę lub rymowankę, której tematem będzie książka, czytanie lub biblioteka.


 • Biblioteka moich marzeń– konkurs literacki dla klas IV-VI
  Forma pracy jest dowolna (np. opowiadanie, opis, wiersz). Każdy uczestnik konkursu składa jedno opowiadanie/ opis/ wiersz własnego autorstwa.  Opowiadanie lub opis powinny zająć około jednej strony arkusza A4. Wiersz powinien liczyć minimum 12 wersów. Praca może być napisana odręcznie lub dostarczona w formie wydruku (format A4) do biblioteki do 27 października br.


 • Konkurs „Czy znasz dzieje książki?”– dla klas IV- VI
  Materiały pomocnicze do konkursu można pobrać w bibliotece. Zapisy trwają do 20 października w bibliotece. Quiz odbędzie się 22 października br. o godz. 13.40 w sali nr 6.


 •  Konkurs pięknego pisania– dla klas IV- VI
  Zapisy trwają do 13 października br. w bibliotece. Konkurs odbędzie się 15 października br. o godz. 13.40 w sali nr 6.

                                                                                                                BIBLIOTEKA ZAPRASZA