Gmina Miejska Żory we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 4 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego im. Otylii Jędrzejczak oraz Zespołem Szkół Specjalnych w Żorach mają zaszczyt zaprosić do udziału w projekcie MAŁE MIASTO  ŻORY, finansowanym przez Fundację BGK.

Projekt realizowany będzie dla dzieci w wieku 8-12 lat w terminie 28.08.2023-01.09.2023 w formie półkolonii. „Małe Miasto” to program, który polega na symulacji dorosłego życia w mieście, specjalnie stworzonym na potrzeby projektu. Dzieci uczą się pracować, zarabiać, oszczędzać i wydawać pieniądze. W tym czasie biorą udział w warsztatach edukacyjnych u Przedsiębiorców, reprezentujących różne branże. Za wykonane czynności uczestnicy otrzymują walutę „Małego Miasta”, którą mogą wydać od razu lub pomnożyć odkładając na lokacie w Banku, a następnie dokonać zakupów w Sklepie Marzeń. Na terenie „Małego Miasta” funkcjonuje Małomiasteczkowy Urząd Skarbowy, Bank oraz inne instytucje.

W projekcie przewidziano naukę takich zawodów jak: instruktor strzelectwa sportowego, barber, fryzjer, lalkarz, stolarz, serwisant rowerowy, urzędnik, stylistka paznokci, i wiele innych.

Ponadto dzieci w zależności od grupy uczestniczyć będą w rozmaitych aktywnościach i warsztatach, np. wyjście na strzelnicę, okulary VR, kalistenika, robotyka, zumba, sensoplastyka. A to zaledwie namiastka tego, co czeka dzieci w czasie 5 dni ich małomiasteczkowej aktywności.

Nabór 19-23.06.2023.

Niezbędne formularze pobrać można na stronie www.malemiastozory.pl

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej projektu:

www.malemiastozory.pl oraz https://www.fundacja.bgk.pl/male-miasto/

 

Z poważaniem,

Anna Gawełczyk-Kretek,