W listopadzie odwiedzili naszą grupę rodzice Hani. Przyszli do naszej grupy z bardzo ciekawym projektem zajęć – o tolerancji wobec osób niepełnosprawnych. Przynieśli ze sobą rzutnik, na którym pokazali nam bajkę o piesku, który miał zostać psem – przewodnikiem. Zanim nim został, napotkał wiele trudności, jednak silna wola i upór pomogły mu osiągnąć wymarzony cel. Dzieci podczas tych zajęć dowiedziały się, że trzeba zawsze walczyć do końca, nie poddawać się i wierzyć w siebie i swoje umiejętności. Dodatkowo poznały znaczenie słowa 'niepełnosprawny’ , 'pies przewodnik’ , 'osoba niewidoma’. Aby nasze przedszkolaki mogły wczuć się w rolę osoby niewidzącej wykonaliśmy doświadczenie, w którym jedna osoba była niewidoma (miała zawiązane chustką oczy), a druga była jej przewodnikiem i miała ją przeprowadzić przez krótki labirynt z krzesełek. Zadanie wcale nie było takie proste, dlatego dzieci dzięki tym zajęciom zrozumiały, że trzeba pomagać innym i wspierać osoby niepełnosprawne. Po zajęciach mogły zobaczyć jak wygląda teatr cieni.

Rodzicom Hani serdecznie dziękujemy za tak ciekawe i pouczające zajęcia.