„Kto nie zna historii, ten skazany jest na jej powtórne przeżycie…” to cytat, który znajduje się nad jednym z bloków obozowych w KL Auschwitz-Birkenau.

Wyjazd do byłego nazistowskiego obozu, jest jednym z najtrudniejszych doświadczeń, z jakimi mierzą się uczniowie w trakcie szkoły podstawowej. Pomimo tego, że wyjazd ten jest bardzo trudny, uważam że jest to miejsce, które każdy powinien zobaczyć chociaż raz w życiu. Właśnie po to by nie zapomnieć…

W wyjeździe naukowym do obozu KL Auschwitz-Birkenau wzięli udział uczniowie klasy 8A i 8B pod opieka p. Katarzyny Bazgier, p. Roberta Nowaka oraz Pań Małgorzaty Wójcigi i Renaty Żułtak. Dodatkowo w wyjeździe wzięło udział sześciu absolwentów naszej szkoły, którzy ze względu na pandemię nie mieli możliwości wyjazdu ze swoimi klasami.

Tekst i zdjęcia: Robert Nowak