W ramach podjętej  w naszym przedszkolu akcji  „Czytajmy dzieciom” pierwsza na ochotnika zgłosiła się mama Borysa z grupy „Tropiciele” z bajką „Cztery świnki”. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały bajki, a także oglądały kolorowe ilustracje.

Kolejnym rodzicem była mama Agatki Kmiecik z bajką „Dziewczynka z zapałkami”. Przedszkolaki z wielką uwagą i przejęciem słuchały tego utworu. Najbardziej dumna i szczęśliwa była Agatka ze swojej mamy.

Z kolei mama Arturka pani Joasia przeczytała dzieciom bardzo ciekawą książkę o przyjaźni pod tytułem „Szary Domek” autorki Katarzyny Szestak, która pochodzi z Żor.

4 października nasze przedszkole odwiedził siatkarz Karol Gdowski z Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel, który przeczytał bajkę pod tytułem „Basia i piłka nożna”.