W dniach 7-9 czerwca uczniowie klasy VI wraz z opiekunami wybrali się do Ośrodka h2o w Kiczycach, aby przeżyć przygodę roku 🙂

W środę, 7 czerwca, wszyscy aktywnie uczestniczyli w „Adventure Day”. Pod okiem animatorów uczniowie strzelali z łuku do celu. Kolejnym zadaniem było wykopanie dziury, znalezienie czegoś na rozpałkę i rozpalenie ogniska za pomocą krzesiwa. Dodatkowo trzeba było zagotować wodę w garnuszku! Rozpalenie ognia do łatwych nie należało, a podtrzymanie go było już nie lada wyczynem 😉 Największą atrakcją dnia okazała się wspinaczka na drzewo. Do odważnych świat należał! Niejeden z uczestników wycieczki przełamał swój strach przed wysokością i wspiął się na sam szczyt!

Drugi dzień zatytułowany był „Indiana Jones”. Uczniowie drużynowo pokonywali kolejne zadania wymagające zarówno logicznego myślenia jak i sprawności fizycznej. Główną atrakcją tego dnia był jednak wyścig w kulach zorbingowych! Nawet wychowawczyni klasy odważyła się wejść do kuli i została przeturlana przez uczniów po boisku 😉

Trzeciego dnia, podzieleni na grupy i wyposażeni w kompasy, ruszyliśmy w las. Każda grupa miała do wykonania 8 zadań. Uczniowie skupiali uwagę na każdym kroku, bo nigdy nie wiadomo było, kiedy ich oczom ukaże się magiczna czerwona wstążeczka z zadaniem. Gdy wszyscy z powrotem dotarli do punktu wyjścia, zadania zostały sprawdzone, a drużyna z najwyższym wynikiem otrzymała słodką nagrodę.

Do Żor wróciliśmy trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni!