W domach wielkie zamieszanie i zabieganie. Wszak to już – tuż, tuż za kilka dni święta. Boże Narodzenie!!!
Przedświąteczne poruszenie nie ominęło również i naszej szkoły. Wieczorową porą po szkolnych korytarzach rozchodzi się zapach pierników – to uczniowie wraz z rodzicami pieką pierniki na szkolny kiermasz. Przy wejściu pyszni się żywa choinka. Starsi uczniowie wyśpiewują kolędy swoim młodszym kolegom. Panie Kornelia Wolak i Joanna Pawełczyk pracują wraz ze swoimi klasami nad pewnym tajemniczym przedsięwzięciem. Rodzice pieką ciasta…


Zwieńczeniem tych wszystkich przygotowań mają być szkolne jasełka i kiermasz bożonarodzeniowy.
17 grudnia społeczność szkolna tłumnie schodzi się do szkoły. Chyba każdy tego wieczoru ma nadzieję poczuć odrobinę magii zbliżających się świąt. Pomóc w tym mają jasełka, które przypominają o historii, jaka rozegrała się ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem. Na scenie pojawiają się więc między innymi: aniołowie, pasterze, mędrcy ze wschodu i oczywiście Ten, którego wszyscy czekali – nowonarodzony Jezus.
Po przedstawieniu jest czas na to, by nacieszyć oczy pięknymi pracami przygotowanymi przez uczniów, nauczycieli, rodziców i zaprzyjaźnionych twórców. Jest też okazja, by posmakować przepysznych wypieków przygotowanych przez rodziców specjalnie na tę uroczystość. Kto chciał przenieść odrobinę tej świątecznej atmosfery do swojego domu, mógł zakupić ozdoby oferowane na kiermaszu i wesprzeć w ten sposób działalność rady rodziców. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone na potrzeby uczniów naszej placówki.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji – jasełka widziane obiektywem fotografa Marcina Słodczyka