W tym roku szkolnym klasa V wybrała się do Małopolski.

Pierwszy dzień wycieczki klasy V poświęcony był wizycie w Bochni. Na samym początku zwiedziliśmy Zagrodę VI Oraczy w Parku Archeologicznym. Przenieśliśmy się do średniowiecza i zobaczyliśmy rekonstrukcję małopolskiej wioski osadników z połowy XIII wieku – Wsi VI Ratajów.

W kopalni soli pod ziemię zjechaliśmy szybem Campi. Pierwszą atrakcją była przejażdżka kolejką, która zaprowadziła nas do punktu startowego zwiedzania. Po okiem przewodnika zobaczyliśmy komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze. W kopalni czekały na nas również ekspozycje multimedialne, które uatrakcyjniły zwiedzanie.

Drugi dzień wycieczki spędziliśmy w Krakowie. Pierwszym punktem programu był Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, w którym, oprowadzeni przez przewodnika, mogliśmy zapoznać się z interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki. Następnie udaliśmy się do centrum Krakowa, gdzie z przewodniczką zwiedziliśmy Stare Miasto.

Ostatnim punktem programu była wizyta w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Tam posłuchaliśmy historii o komunikacji zbiorowej w Krakowie, a także mogliśmy wykonać kilka doświadczeń fizycznych w formie zabawy.

Do Żor wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.  Zapraszamy do galerii.