9 kwietnia w niedzielę przed kościołem w Kleszczowie z inicjatywy rady rodziców odbędzie się kiermasz ozdób i wypieków świątecznych.

Po co to robimy?

Dzieciaki w sposób naturalny i właściwie bez wysiłku przyswajają wiedzę poprzez doświadczenia. Chcielibyśmy by i w szkole dzieci mogły w ten sposób zdobywać wiedzę. Ale do tego potrzebne są pomoce dydaktyczne.

Dyrekcja czyni starania by stworzyć tak zwaną zieloną pracownię przyrodniczą i żeby była to pracownia z prawdziwego zdarzenia z nowoczesnym wyposażeniem umożliwiającym przeprowadzanie doświadczeń.
Rada rodziców chce wesprzeć szkołę w tych działaniach. Dlatego organizujemy kiermasz wielkanocny, a dochód z niego chcemy przeznaczyć na zakup pomocy dydaktycznych.

Ale nic dla naszych dzieci bez nas. Dlatego kierujemy do Państwa prośbę.

Prosimy, by podczas wiosennych porządków w ogrodzie: strzyżeniu i przycinaniu krzewów i żywopłotów (szczególnie zależy nam na bukszpanach, forsycji, żywotnikach, wierzbach) nie wyrzucali Państwo obcinanych gałązek, ale przynieśli je do szkoły. Posłużą nam one do tworzenia wielkanocnych palemek, które planujemy sprzedawać na kiermaszu. Zbiórka „zieleniny” rozpocznie się 27 marca i potrwa do 5 kwietnia. Gałązki prosimy przynosić na portiernię.

Termin dostarczenia wypieków: 8 kwiecień.

Dodatkowo zachęcamy by rodzinnie wykonać ozdoby wielkanocne, które mogłyby wzbogacić ofertę kiermaszu.  Gotowe prace prosimy przynosić do wychowawców lub na portiernię. Termin dostarczania prac: do 7 kwietnia.

Pozostałe informacje organizacyjne dotyczące kiermaszu – u przedstawicieli trójek klasowych.

Za wszelką „pomocną dłoń” serdecznie dziękujemy.