To nie był kolejny, zwykły dzień w życiu szkoły.

Na tę jego „niezwykłość” złożyło się kilka elementów.
Po pierwsze dzień – niedziela. Po drugie pora – późne popołudnie. I po trzecie – okazja – szkolne spotkanie jasełkowe.

Na szkolnych korytarzach panowała odświętna atmosfera, o którą zadbali harcerze przybywając do naszej szkoły z Betlejemskim Światłem Pokoju. Wszystkich gości „witała” choinka ustawiona w holu głównym i przyozdobiona przez uczniów naszej szkoły.

W tym roku społeczność szkolna: uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz osoby zaprzyjaźnione zostali zaproszeni na przedstawienie przygotowane przez uczniów klas III. Dla organizatorów było to nie lada wyzwanie pod względem organizacyjnym i logistycznym (budowa dekoracji, wypożyczenie sprzętu oświetleniowego, przygotowanie strojów, nauka tekstu). Wszystko to odbywało się pod czujnym i opiekuńczym okiem wychowawczyń – pani Aleksandry Machoczek i pani Teresy Adynowskiej. Dzieci stanęły na wysokości zadania i zaprezentowały ciekawą historię o Narodzeniu Pańskim zbierając zasłużone brawa.

Po przedstawieniu przyszedł czas na życzenia od Dyrekcji oraz otwarcie kiermaszu bożonarodzeniowego i stoisk z wypiekami.
Niezmiennie, już od wielu lat wypieki wykonane przez rodziców naszych uczniów cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem. I tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku popyt przewyższył podaż. Ale takim smakowitościom trudno było się oprzeć.
Również prace bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli, i wystawione na kiermaszu, cieszyły się dużym zainteresowaniem i wyprzedane zostały „na pniu”.

Ci, którzy chcieli pozostać w szkolnych murach dłużej, korzystali z kawiarenek zorganizowanych w klasach, gdzie przy ciastku i kawie mogli nacieszyć się swoim towarzystwem, wymienić wrażeniami z przedstawienia, złożyć sobie świąteczne życzenia.

Dziś po tym wydarzeniu pozostały nam wspomnienia i kilka zdjęć …

W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację szkolnych jasełek.

Składamy również serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy zakupili wypieki i prace wystawione na kiermaszu.

Przychód z kiermaszu wyniósł 1437,00 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na uczniów ZSP -6.