8 czerwca reprezentacja klasy III w składzie: Kinga Frysz, Hanna Koroszec, Maksymilian Leszner, Karol Lorenz, Kamila Padiasek, Julia Pawlukiewicz, Daria Rybak, Franciszek Staniek, Hanna Strząbała, Aleksandra Widzińska wzięła udział w XVIII Powiatowym Konkursie pt.  „Wędrujemy po Żorach i odkrywamy miejsca związane z historią Polski i naszego regionu”. Konkurs rozpoczął się w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach ciekawym wystąpieniem pana Jana Delowicza na temat historii naszego miasta. Po wystąpieniu uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z testem wiedzy o naszym mieście. Kolejne zadania odbyły się już w terenie. Musieliśmy odwzorowywać, szkicować, oddawać hołd i zapraszać przechodniów do zintegrowania się z nami poprzez noszenie emblematów, które nas też wyróżniały w tym dniu. Po podsumowaniu wyników okazało się, że zajęliśmy I miejsce i zdobyliśmy kolejny puchar dla szkoły.

Dziękuję moim uczniom za zaangażowanie i czas poświęcony na przygotowania do konkursu.