Zimowe zabawy

Zimowe zabawy to nie lada gratka
dla dzieci, rodziców, babuni i dziadka.
Gdy wszyscy na śniegu wesoło hasają,
są zahartowani, dobre zdrowie mają.

Jest zima, więc w przedszkolu jak co roku omawiamy z dziećmi różne dyscypliny sportów zimowych. Dzieci zapoznają się z nazwami sportów (hokej, narciarstwo, łyżwiarstwo, skoki, saneczkarstwo…) na podstawie obrazków i doświadczeń własnych lub zaobserwowanych w telewizji opowiadają o nich (co jest w takim sporcie konieczne, jak wygląda rywalizacja, kibicowanie, ubiór sportowca).
Aby przybliżyć dzieciom sporty i zabawy zimowe grupa Misie w piątek 25.01.19r. wybrała się do żorskiego Kina „Scena na Starówce” na warsztaty pt.: ” Sport to zdrowie, także zimową porą”. Warsztaty organizowane były  w ramach projektu Kinoszkoła. Dzieci dowiedziały się dużo o sportach i zabawach zimowych, a przede wszystkim poznały zasady bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie.

Zapraszamy do galerii….