Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość.
W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego 13 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości połączona z Pasowaniem na Starszaka. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Wspólnie z rodzicami został odśpiewany hymn -Mazurek Dąbrowskiego. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście. Po akademii nastąpiło uroczyste Pasowanie na  Starszaka. Po wygłoszeniu przez dzieci ślubowania Pani dyrektor dokonała pasowania przy pomocy magicznego ołówka, dotykając nim ramienia każdego dziecka i wypowiadając słowa „pasuje Ciebie na starszaka”. Każde dziecko otrzymało dyplom i odznakę starszaka.
Dzieci włożyły w tą uroczystość wile serca i wysiłku. Dla wszystkich były to niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych uczuć.
Zapraszamy do galerii…